Aerovleky Podhořany 2009

První letošní aerovleky se konaly17.-19.4. 2009 se konaly na letišti v Podhpřenech nedaleko čáslavi. Piloti se sjížděli již v pátek, ale dali jsme přednost posezení v blízkých restauračních zařízeních před létáním.

Počasí nám celkem přálo, i když v sobotu ráno to moc nevypadalo. Přes den vykoulo slunce a i nějaká ta termika byla.

Z nových modelů se v aerovleku poprvé představila Ka 6 Tomáše Fialy, který nad její maketovou povrchovou úpravou strávil desítky hodin :-) Ale stálo to za to, patina historického větroně je vskutku dokonalá.

Z nových modelů se dále prezentoval nový, skvěle létající  Swift o rozpětí cca 5,5m. tento model skvěle zalétá akrobacii i vydrží dlouhé minuty kroužit v 50ti metrech témeř bez opadání.

Pokud se zastavíme nad používáním pásma 2.4, tak téměř polovina účastníků toto pásmo k plné spokojenosti využívá. Nejvíce bylo systémů Futaba a Jeti. Ohledně rušení nenastal žádný vážný problém. Zaznamenal jsem dvě havárie. K jedné došlo při prasknutí křídla v aerovleku a k druhé kvůli vysazení radia. Konkrétně systému 2.4 Futaba, že by zdroje?

Z vlečných stojí za zmínku model Fly Baby poháněný čínským motorem DL50, který vlekař vybavil důmyslným vlečným zařízením typu vrut s okem, a k vlekání používal prádelní šňůru své manželky. Z dalších vlekařů skvěle vlekal Jiří Petránek se svým T171, trakor Tomáše Fialy je již klasika která nemůže chybět.

 

V sobotu jsme létali téměř do tmy, každý si našel tu svojí nulku. Došlo i na dvojvlek, který piloti zvládli s přehledem. Večer jsem poseděli v baru místního aeroklubu. Děkuji všem zúčastněným za odpovědi v anketě zda změnit stal tohoto webu. Tyto stránky budou nadále tvořit stylem- v jednoduchosti je kouzlo.

 

Celé setkání narušoval pouze místní modelář pan Bíbr sekáním svého paloučku. V neděli se již do létání nikomu moc nechtělo, spíš jsme se slunili, klábosili a občas někdo odstartoval. Například můj start jsem zahájil nožovým letem v aerovleku a to bylo znamení že je čas začít balit a vyrazit k domovu.

 

L33 Solo od firmy Bobomodel je skvěle létající univerzální polomaketa.

 

 Po návratu domů jsem téměř hned usnul, vylétaný, vyfoukaný, osmahlý sluncem, ale spokojený. Víc takových akcí -potkáme se ve Vlašimi.

Fotky:     Fila     Rodzr       Jirka

 

zpět

 

 

WebZdarma.cz