Podzimní polétání na VibyPočasí za moc nestálo, inverze, skoro bezvětří. Mraky od 350 m (změřeno variem). Přesto jsme se sešli a objevily se nové modely, jako
 tahle Sagitta Jirky K (od Reicharda, ta větší r. 4m). Absolvovala první lety a po mírném seřízení bylo vše v pořádku.Je to něco trochu jiného než dnešní orchideje na jedno brdo. Větší plocha křídla se taky hodí.Tenhle kousek je Duo Discus PetraS. Před 5 lety vyhrál 1. ročník přeletů v Krnově, ještě ne GPS. Tehdy se odmávávaly oblety 3 pylonů v rozích letiště. 1. cena byl trup tohoto Discuse od R. Horkého (H modell). Petr přikoupil zbytek a dnes byl 1. let.
Má rozpětí 4m, tedy proti dnešním vítězům soutěží GPS je to mrňous. Štíhlost je velká, musí se dávat pozor na pády po křídle. ale Petr je perfektní pilot.


Dorazil FrantaP. Ten Blaník může lítat s odmontovaným pylonem jako normální větroň aerovlekem, nebo s motorem na pylonu odstartovat se země. Rozjezd je dlouhý a klouzavost s pylonem je o poznání horší než u čistého větroně. U Blaníka 1:1 po zástavbě pylonu s motorem se klouzavost zhoršila ze 28 asi na 21.Já si s Asiagem taky vrznul. Lety 21 a 32 minut. Klouzavý let je viditelně slabší než u 4m modelu, ale zase se ten mrňous vejde do kufru Felici
JirkaS dorazil se 2 modely - Ventusem bez motoru a s motorizovaným​ DG1000.Romik v popředí dorazil s motorizovaným​ 3m Pilatusem.
 Tady startuje - hází si model sám.
Celkově jsme dobře polítali, účast byla skoro hojnější než v létě. Letu zdar Adam

 
WebZdarma.cz