Svahování na Zdejcině
Svah Zdejcina se nachází západně od Berouna, a je vhodný pro S a SZ vítr alespoň 5.m.s-1. V blízosti se nachází rozhledna na kopci Děd, takže lze létání spojit i s rodinným výletem. Například já jsem pod slibem rodinného výletu za 30minut vyběhl ze zdejciny po zelené na kopec a zpět a šel létat. Na dotazy typu ,to je jako vše´ jsem již nereagoval :-) Parkuje se hned u lesa.
Osvedčený stroj do slabých podmínek, který létá téměř sám. 3m Pilatus osazený motorem mega 22/30/3 vrtulí 10x6 a 4s lipol 5000mah - pokud to trochu nosí, jde se ulétat téměř k smrti. Éro je hodně přemotorované, takže průměrné stoupání trvá cca 8-10 vteřin, přičemž je k dispozici 5min motorového letu. Tento motor se s motory čínské produkce nedá vůbec srovnávat.
Pohon v této konfiguraci lehký model téměř vyrve z ruky, vždycky se leknu té síly. V neděli jsem však bojoval bez motoru, ale nakonec jsem se bez něj neobešel. Chvílema vůbec nefoukalo, pokud vítr zesílil nosil svah skvěle a po chvíli jsem musel model sundavat na brzdách. Terén je opravdu školní a na přistání fůra místa.Model je tak hodný, že jsem z důvodu zimy létal s jednou rukou v kapse a model řídil 20 minut pouze křidélky bez jakéhokoli mixu. Pilatus si v zatáčce v náklonu sám zrychlí, po srovnání do rovného letu poslušně vyběhne ze zatáčky a letí zase vodorovně.
Po chvíli létání dorazil i kolega s Ionem elekto.
Na 2 minuty motorového letu jsem nalétal 65minut na svahu, dalo by se i více, ale rád létám spíš pod sebou než ve výšce. Svah mohu jen doporučit, je široký a přistání je téměř školní. Turbulence nijak extrémní, foukalo tak 3-6m/s. Při těch 6m/s nosil svah opravdu kvalitně.Výhled do údolí Berounky je magický, příště sem vyrazím s 4metrem. Stačí slabý vítr a trocha termíky, která v neděli chyběla.

romikWebZdarma.cz