Želkovice 2007

      Největším překvapením tohoto setkání byl velký zájem diváků i přesto, že tato akce měla různá letová místa. Například v pátek vodárna na Málkově, v sobotu vleky na Vyšebohách, v neděli svah Korno a díky J. Fílovi také na novém jedinečném svahu u golfového hřiště v údolí Berounky. Tento svah Vám popíšou na těchto stránkách Vojta a Petr Stejskalovi, kteří zde neúnavně létali. Já už jsem toho vlekání a létání měl až až, takže jsem se jenom díval.
Pro diváky byla na statku v Želkovicích tabule s informacemi o tom, kde právě létáme. Příští rok bude pro diváky a piloty zajištěno i občerstvení. Letiště máme přeci jen pouze dva měsíce, navíc jsme nepředpokládali, že počasí umožní na letišti i přespat.
Pro zajímavost uvádím účastníky akce: Adámek (Discus), Nebeský (Fox), Vencel (VSO 10), Kolář ml. (Blaník), Kolář st. (Luňák + Fox), Hokálek (GF-304 CZ), Srba (ASW), Říha (Grunau Baby), Veltkovský (ASW), Heyer (VSB-37), Stejskal z Rokycan (Racek 3 – největší větroň setkání), Helmer (Galánka + ASW), Žatecký (DG-800), Stejskal ml. (Fox), Stejskal st. (Discus), Budín (Galánka), Šulc (ION), Michal (ASW-27), Fiala (L-33 Solo), Fíla (ASW-28), Janko (Horten). Ceny byly losovány a výherci se stali pánové Srba, Kolář, Stejskal a Helmer. Poděkování patří sponzorům akce, jimiž byly firmy Fiala a Noel.


Během setkání se staly dvě havárie - Jankův Horten (vypadnutí baterek během aerovleku) a Kolář s Foxem (ztráta rychlosti při akrobacii). Obě dvě hrozivě vypadající kolize ale dopadly dobře a obešly se bez větších škod. Díky velké termice nejvíce nalétal R. Helmer, který byl ve vzduchu více než 4 a půl hodiny. Páteční a sobotní večery v restauraci Špejchar při dobrém pivu Bernard neměly chybu.
Letiště ve Vyšebohách umožňuje využívat svah z aerovleku na J a JZ vítr. Členové klubu se zde rozhodli uspořádat další klubové setkání. Konat se bude o víkendu pokud budou příznivé větrné podmínky. Zajištěno bude občerstvení a na letišti bude možno také přespat. Bližší informace se můžete dovědět v návštěvní knize, kde jsou průběžně zveřejňovány termíny konání létání.
 

Tomáš Fiala

 Želkovice 2-  další text a foto

zpět

WebZdarma.cz